Alternatyvios istorijos įdomybių konspektas

#07 – Priešiškos kitų pasaulių civilizacijos.

1977 m rugpjūtis. Ohajo universiteto  radijo teleskopo prietaisai viršijo matavimo ribas nuo tokio stipraus signalo, esančio už 220 šviesmečių. Šis pavadintas Wow! signalas  buvo labai aiškus ir įdomus tuo, kad negalėjo būti paaiškintas nei žmogaus veiklos rezultatu nei kosmoso naturaliu signalu. Daugiau niekada nepasikartojo ir iki šiol neišaiškintos jo gavimo aplinkybės.
Ar galėjo tai būti nežemiškos civilizacijos signalu ? Priešiškos ar taikios ?

ExoplanetMes gyvename labai įdomiu laiku. Astronomija ir prietaisai labai ištobulėję. Yra šansas aptikti nežemišką panašią į mūsų civilizaciją. Nuo pirmųjų atrastų 1995 metais kitų žvaigždžių planetų,  dabar suskaičiuota jau apie tūkstantį taip vadinamų egzoplanetų (žr. grafiką). Dabar jau nustatomas ne tik dydis, bet ir temperatūra, gravitacija, kieta ar dujinė, ar galima ant jos nusileisti, ar tinkama gyvybei.  Gliese_581_-_2010Gliese 581 e  randasi tik 22 šviesmečiai nuo mūsų ir šioje žvaigždės ir planetų sistemoje yra 6 planetos iš kurių 3 panašios į Žemę. Jos link, Ukrainos kosmoso agentūros teleskopo radaro RT-70 pagalba 2008 m spalio 9 d buvo nusiųstas didelio galingumo skaitmeninis radijo signalas su specialiai atrinktomis 501 žinutėmis apie Žemės civilizaciją.

Tokiu būdu neabejotina, kad panašių į Žemę planetų yra daugybė, tik iki šiol  neaišku su gyvybės išsivytymo lygiu ir tikimybėmis. Ar gali kitos civilizacijos būti pavojingos ?
Jau 50 metų yra ieškoma protingų būtybių signalų kosmose. Viena iš tokių technologijų yra seti_logoSETI . Kiekvienas žmogus su savo kompiuteriu gali prisijungti ir prisidėti prie tyrimų ir dabar yra ape 4 milijonus tokių. Projektas vadinasi SETI@home.

Beje yra galvojančių kad pavojinga siusti įvairias žinias neaišku kam. Gal jiems, kaip ir žmonėms būdingi karai, agresyvumas ir prievarta ? Žmonijos istorijoje susidūrus labiau ir silpniau išsivytytoms visuomenėms beveik visada liūdnai baigdavosi silpniau išsivytytai visuomenei. Jei nežemiška civilizacija užsinorės atsikratyti žmonių visuomenės, daug didesnė tikimybė kad tai jiems pavyks.
Pasižiūrėjus į žemės gaublį naktį labai aiškiai matosi kur reikia nukreipti mirtiną smūgį. Ir kadangi žmonija nepergyvens susidūrimą su agresyviais ateiviais, šis pavojaus scenarijus yra septintoje vietoje.

Nežemiška civilizacija
Žr. kitus šios serijos straipsnius.
10 Ways to End the World 2011

2013-01-10 - Posted by | paleokontaktai, Žmonijos pavojai | , , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: