Alternatyvios istorijos įdomybių konspektas

#09 – Pražūtingas susidūrimas.

Sekančio #09 pavojaus scenarijus daug tikimesnis. Niekas nepastebėjo kai 2002 metais asteroidas praskriejo mažesniu atstumu iki Žemės nei trečdalis atstumo iki mėnulio. Asteroidas 2002MN  svėrė 540 tonų ir pastebėtas tik po trijų dienų. Pataikius į žemę galėtų būti sugriautas tokio dydžio miestas, kaip Stokholmas .
Apophis_RiskDabartiniu laiku suvesti į duomenų bazes gal vienas procentas visų asteroidų ir jų trajektorijos. Yra stebimi daug milijonų ir iš jų gal milijonas potencialiai pavojingų. Kiekvieną dieną atrandami vis nauji ir jų tarpe kurie su atitinkama tikimybe gali įsirėžti į Žemę. Pvz. neseniai atrastas kuris galimai susidurs 2071 metais su tikimybe 1 prie 3 mln. Jei asteroidas atskrenda iš saulės pusės, jį aptikti beveik neįmanoma.
Dabar pats pavojingiausias yra Apofiso asteroidas (Apophis – žymimas 2000SG344 numeriu). Vidutinio didumo, diametras 270 metrų ir sveria 20 mln. tonų, greitis 12 km/s. Susidūrimo tikimybė 1 prie 450. Smūgis atitiktų 65 tūkstančiams Hirosimos bombų. Galite savo kalendoriuje pažymėti penktadienį, 2029 metų balandžio 13 dieną, kai jis praskries tik 29 tūkst km atstumu nuo žemės, arčiau negu kai kurie palydovai. Jis negalės išnaikinti visos žmonijos, nes nesiekia 2-10 km diametro o tik kokį nors šiaurės pusrutulio regioną. Žr. paveikslėlį kur gali atsitrenkti šis asteroidas.
Buvęs Nasos Apolono kosmonautas dabar dalyvauja formuojant globalaus atoveiksmio kosminiams pavojams strategiją. Jis sako kad nėra šiuo klausimu Žemėje atsakingo asmens ar institucijos. Dar niekada nebuvo atliekami reikalingi bandymai ir net analizės šiuo klausimu.
kometaAstronomai kol kas radę Žemės prieigose apie 800 asteroidų didesnių nei 1 km. Asteroidas, išnaikinęs 75 % Žemės gyvybės ir tame tarpe dinozaurus 65 mln metų atgal, buvo apie 10 km dydžio.

Dar didesnis pavojus kelia kometos . Jos skrenda greičiau ir yra daug didesnės, gali būti net kaip nykštukinė planeta Plutonas . Orbitos yra labai ištysusios, nutolsta daug toliau už Plutoną ir tik dvi savaites matoma saulės sistemoje.

Tokiu būdu šis #09 susidūrimo scenarijus dėl mažos tikimybės yra šioje devintoje vietoje.

Žr. kitus šios serijos straipsnius.
10 Ways to End the World 2011

2012-12-18 - Posted by | Žmonijos pavojai | , , ,

Kol kas komentarų nėra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: